LegalKnowledgePortalKancelaria „Kalwas i Wspólnicy” s.c. jest uczestnikiem międzynarodowego serwisu wiedzy prawniczej http://www.legalknowledgeportal.com/.
W wyniku współpracy z Trans European Law Firms Alliance (TELFA) w dniu 5 stycznia 2012 roku przystąpiliśmy do międzynarodowego anglojęzycznego serwisu wiedzy prawniczej: http://www.legalknowledgeportal.com/.
Celem portalu jest informowanie Klientów i firm prawniczych o zagadnieniach prawnych w krajach, w których prowadzą interesy. Na przykład: Które z nowych praw ma wpływ na import dóbr? Które zarządzenie zabrania firmom posiadania własności w danym kraju? Która bieżąca debata w krajowych mediach może mieć wpływ na interesy firmy w niedalekiej przyszłości?
Artykuły na stronie są pogrupowane według kraju pochodzenia lub według dziedziny prawa. Dwanaście ostatnio przesłanych artykułów będzie publikowane na stronie głównej. Pozostałe artykuły można znaleźć poprzez użycie funkcji wyszukiwania na stronie. W każdym z artykułów znajdują się odnośniki do autorów oraz ich firm, aby umożliwić czytelnikowi kontakt z autorem w celu uzyskania dalszych informacji.
Poprzez tę stronę 29 europejskich kancelarii prawniczych związanych z TELFA będzie dzielić się wiedzą poprzez pisanie i publikowanie artykułów prawniczych.
Kancelaria „Kalwas i Wspólnicy” s.c. będzie odpowiedzialna za wkład redakcyjny z Polski.
Dzięki połączeniu nowego europejskiego portalu wiedzy z amerykańską stroną USLAW Connect, artykuły z 60 amerykańskich kancelarii prawniczych opublikowanych na USLAW Connect zostaną zamieszczone na http://www.legalknowledgeportal.com/ i vice versa.
Trans European Law Firms Alliance (TELFA) to międzynarodowy związek niezależnych kancelarii prawniczych założony w 1989 r. Do kancelarii członkowskich należy ponad 700 prawników na terenie Europy.
.

Tagged with: